دستورالعمل شرکت در مرحلۀ اول نوزدهمین دورۀ چالش بین‌المللی ببراس در ایران

زمان برگزاری

دانش‌آموزان مطابق تاریخ‌های ذکرشده در جدول زمان‌بندی زیر و گروه تحصیلی‌شان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱5 برای شرکت در مرحلۀ اول چالش ببراس اقدام کنند.

پایۀ تحصیلی

تاریخ

یازدهم و دوازدهم متوسطه

‎شنبه ۱۴ اسفند

نهم و دهم متوسطه

یک‌شنبه ۱۵ اسفند

هفتم و هشتم متوسطه

دو‌شنبه ۱۶ اسفند

پنجم و ششم ابتدایی

سه‌شنبه ۱۷ اسفند

سوم و چهارم ابتدایی

چهارشنبه ۱۸ اسفند

اول و دوم ابتدایی

پنج‌شنبه ۱۹ اسفند

توجه شود دانش‌آموزان هر گروه فقط در ساعات ۱۰ تا 15 می‌توانند دکمۀ “شروع” را بزنند. زمان آزمون (۱۲۰ دقیقه) بعد از زدن دکمۀ شروع برای هر نفر آغاز خواهد شد.

بعد از ساعت 15، دکمۀ “شروع” چالش قفل می‌شود و هیچ دانش‌آموز جدیدی نمی‌تواند وارد محیط سؤالات چالش شود. بنابراین تا قبل از ساعت 15 بعد از ظهر و با در نظر گرفتن مدت زمان پاسخ‌گویی به سؤالات، خود را برای شرکت در چالش مهیا کنید!

در هر گروه تنها یکی از دانش‌آموزان می‌بایست وارد سایت http://fatemichallenge.ir شود تا به سؤالات دسترسی یابد و همین شخص نیز باید پاسخ سؤالات را وارد نماید این دانش آموز به صورت تصادفی توسط خانه ریاضیات اصفهان انتخاب شده است و از طریق پیامک اطلاع داده می‌شود. اما برای انجام کار گروهی، برای هر گروه یک اتاق همفکری در اسکای روم تعریف شده است که اعضای گروه می‌توانند در آنجا راجع به پاسخ هر مسئله همفکری کنند. لینک اتاق همفکری هر گروه از طریق پیامک اعلام می‌شود.

پشتیبانی

روزهای ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ اسفند، از ساعت ۹ تا ۱۷ پشتیبانی دبیرخانۀ ببراس، آماده پاسخگویی به سؤالات شما می‌باشد. علاوه بر این، اگر در استفاده از اسکای روم به مشکلی برخوردید می توانید به شماره 03136692013 داخلی 107 و یا با شماره 09131374698 تماس بگیرید.

ارتباط با پشتیبانی دبیرخانه ببراس، تنها از طریق چت آنلاین در سامانۀ چالش‌ها، امکان‌پذیر خواهد بود.

در صورت بروز هرگونه مشکل، آرامش خود را حفظ کنید؛ از ایراد یا باگ اتفاق افتاده عکس تهیه کرده و با پشتیبان آنلاین مطرح کنید و منتظر پاسخ کارشناسان ما باشید.

توجه کنید که این پشتیبانی صرفاً محدود به مشکلات ورود، تکمیل اطلاعات و… بوده و پشتیبان‌ها به هیچ عنوان در خصوص محتوای مسائل به شما پاسخی نخواهند داد.

با توجه به حجم زیاد درخواست، لطفاً پیش از ارتباط با پشتیبانی، سؤالات متداول را مطالعه کرده و در صورت نیافتن پاسخ و در هنگام ضرورت از سامانۀ پشتیبانی آنلاین استفاده کنید.

برای مشاهدۀ آموزش ویدئویی نحوۀ بازیابی گذرواژه، نحوۀ ورود و تکمیل اطلاعات در سامانۀ مبنا اینجا کلیک کنید.

شروع چالش

قبل از شروع چالش، از سرعت مناسب اینترنت خود مطمئن شوید.

در هنگام استفاده از سامانۀ چالش‌‎ها، از هیچ گونه پروکسی، VPN و فیلترشکن استفاده نکنید.

شرکت در چالش برای هر پایه، فقط در روز و ساعت اعلام شده است و از طریق سامانه چالش‌‎های موسسۀ فرهنگی فاطمی به نشانی  (http://fatemichallenge.ir) امکان‌پذیر است.

نکته: صفحه مدیریت سیستم چالش‌های مؤسسه فرهنگی فاطمی از صفحۀ نمایش تلفن همراه پشتیبانی نمی‌کند.

به تمام دانش‌آموزان، از جمله کاربران iOS توصیه می‌‎شود که از طریق رایانه و مرورگر گوگل کروم در چالش شرکت کنند.

پس از ورود به حساب کاربری خود در سامانۀ چالش‌های مؤسسۀ فرهنگی فاطمی یا اپلیکیشن ببراس روی دکمۀ چالش‌های ببراسی سپس «مرحله اول نوزدهمین دورۀ ببراس» و در نهایت دکمۀ “شروع” کلیک کنید.

حتماً قوانین و شرایط را مطالعه کرده و در نهایت در چالش شرکت کنید.

تعداد سؤالات ۱۵ سؤال است. سؤالات چند گزینه‌ای و تعاملی است و برحسب دشواری در سه سطح ۳، ۴ و ۵ امتیازی قرار می‌گیرند و نمره منفی ندارد.

پس از تشخیص پاسخ درست، روی آن کلیک کنید. برای این‌که پاسخ شما برای ما ارسال شود، باید در پایین همان صفحه، روی دکمۀ “ارسال پاسخ” کلیک کنید. توجه کنید که تا قبل از کلیک روی این دکمه، می‌توانید با دکمۀ “بازگشت به حالت اول”، پاسخ خود را تغییر دهید، ولی پس از کلیک روی دکمۀ “ارسال پاسخ” دیگر چنین امکانی ندارید.

برای رفتن به صفحۀ مسائل قبل یا بعد، از دکمه‌هایی که در بالای مسئله هست (“قبلی” / “بعدی”) استفاده کنید. هرگز از دکمۀ بازگشت مرورگر استفاده نکنید.

اگر محتوای مسئله برای شما کامل نمایش داده نشده است، بعد از چند لحظه صفحه را بازآفرینی (Refresh) کنید.

این چالش دکمه خروج یا پایان ندارد همان لحظه که دکمه ارسال پاسخ را برای هر سوال می‌زنید پاسخ شما ثبت خواهد شد.

توجه داشته باشید نام کاربری و گذرواژۀ دانش‌آموزان برای ورود به سامانۀ چالش‌ها و اپلیکیشن ببراس از تاریخ ۱۴ تا ۱۹ اسفندماه کدملی دانش‌آموز خواهد بود که حتماً باید با صفحه کلید انگلیسی وارد شود. ورود در زمانی غیر از زمان اعلام شده با ارور گذرواژه اشتباه است همراه خواهد بود بنابراین فقط در روز مربوط به پایه خود به سامانۀ چالش‌ها و اپلیکیشن ببراس مراجعه کنید.

پس از برگزاری، اطلاعیه‌ای مبتنی بر نحوۀ امتیازدهی و نتایج، در شبکه‌های مجازی دبیرخانه علوم رایانه ببراس در ایران منتشر خواهد شد.

دانش‌آموزانی که بتوانند امتیاز مورد نظر در این مرحله را کسب کنند، برای ثبت‌نام در مرحلۀ دوم مجاز خواهند شد. کف امتیاز قابل قبول برای مرحلۀ اول متناسب با هر پایه، در کارنامۀ دانش آموزان منعکس خواهد شد.

موفق و شاد باشید.

اسکرول به بالا