کتابخانه خانه ریاضیات اصفهان

 

عضویت در کتابخانه خانه ریاضیات اصفهان برای کلیه علاقه‌مندان در گروه‌های مختلف دانش‌آموزی، دانشجویی، معلمان و عموم (آزاد) امکان‌پذیر است.

برای عضویت در کتابخانه خانه ریاضیات اصفهان  لطفا مراحل زیر را انجام دهید:

     ۱- ابتدا فایل ” کاربرگ جمع‌آوری اطلاعات اعضای کتابخانه” را تکمیل، پرینت و امضا نمایید.

                                          کاربرگ جمع‌آوری اطلاعات اعضاء کتابخانه

     ۲- دانش‌آموزان و افراد آزاد علاوه بر تکمیل فرم فوق، فایل مربوطه  را از لینک‌های زیر دانلود، تکمیل و پرینت و امضا نمایید.

                                           فایل عضویت آزاد                                                 فایل عضویت دانش‌آموزی       

    ۳- پس از تکمیل فرم‌ها، نسبت به ثبت‌نام اینترنتی از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

                                           لینک ثبت‌نام اینترنتی

    ۴- پس از تکمیل فرم‌ها و ثبت‌نام اینترنتی، به صورت حضوری جهت تحویل فرم به کتابخانه خانه ریاضیات اصفهان مراجعه نمایید.

 درصورتی‌که موفق به دریافت و یا تکمیل فرم‌ها نمی‌شوید، می‌توانید با مراجعه به کتابخانه خانه ریاضیات اصفهان به‌صورت حضوری فرم‌ها را دریافت، تکمیل و امضا نمایید.

۵- بعد از تحویل فرم‌ها به صورت حضوری و پرداخت هزینه عضویت کتابخانه با استفاده از کارت‌های معتبر بانکی در خانه ریاضیات اصفهان، عضویت شما در سیستم ثبت عضویت کتابخانه، توسط مسئولین تأیید خواهد شد و شما می‌توانید از خدمات کتابخانه بهره‌مند شوید.

 

لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

  • کتابخانه خانه ریاضیات اصفهان فاقد سالن مطالعه می‌باشد.

  • شما در هر نوبت مجاز به امانت بردن دو مدرک از کتابخانه خانه ریاضیات اصفهان هستید.

  • مدت امانت یک هفته می‌باشد که در صورت نیاز بیشتر می‌توانید تا ۶ بار به صورت تلفنی یا حضوری و یا از طریق سایت خانه ریاضیات اصفهان (پورتال کتابخانه) آن را تمدید نمایید.

شماره تماس ۳۶۶۸۱۱۵۱      جهت تمدید اینترنتی نام کاربری : شماره عضویت       کلمه عبور : کد ملی

  • جریمه مقرر شده در ازاء هر روز دیرکرد ۱۰۰ تومان است و چنانچه مجموع روزهای تأخیر به ۵۰ روز رسید تا ۲ هفته نمی‌توانید مدرکی به امانت ببرید و در صورت تکرار کارت شما توقیف شده و از مسئول بخش مربوطه یا مدیر خانه خواسته می‌شود نسبت به حل این مشکل اقدام کنند.

  • برای امانت گرفتن کتاب لاتین، به همراه داشتن کارت ملی نیز الزامی است.

  • در صورتی‌که کتاب مورد نظر شما در کتابخانه موجود نباشد، امکان امانت گرفتن از کتابخانه مرکزی شهرداری، دانشگاه اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، دانشگاه هنر، مرکز تحقیقات معلمان و دانشگاه پیام نور وجود دارد. (طرح امانت بین کتابخانه‌ای)

 

کتاب‌های فارسی
۱- کلیات: ۲۸ عنوان

شامل: مجموعه آثار و پی‌آیندها، دایرهالمعارف‌های عمومی، واژه‌نامه‌های عمومی، نمایه نامه‌های عمومی، مجموعه‌ها، مجامع علمی، سالنامه‌ها، راهنماها

۲- فلسفه، روانشناسی، مذهب: ۲۰۴ عنوان

موضوع تعداد عناوین در هر موضوع

فلسفه ۳۱
منطق ۱۵
روانشناسی ۹۷
اسلام و اخلاق ۶۱

۳- تاریخ: ۷۳ عنوان

۴- جغرافیا: ۳۸ عنوان

۵- علوم اجتماعی: ۳۴۲ عنوان
شامل: تاریخ و شرایط اقتصای، جامعه‌شناسی، تاریخ، شرایط، مسائل و نوسازی اجتماعی، خانواده، زنان، آسیب‌شناسی اجتماعی، رفاه اجتماعی، جرم‌شناسی

۶- علوم سیاسی: ۱۱ عنوان

۷-  حقوق: ۱۲ عنوان

۸- آموزش و پرورش : ۷۷۷ عنوان
شامل: تاریخ آموزش و پرورش، نظریه و کاربرد آموزش و پرورش، جنبه‌های خاص آموزش و پرورش، موسسات آموزشی خاص، کتاب‌های درسی

۹- هنر و موسیقی: ۸۲ عنوان

موضوع تعداد عناوین در هر موضوع

موسیقی ۱۱
نقاشی ۱۲
معماری ۴۵
هنر ۱۴

۱۰- زبان و ادبیات فارسی: ۱۸۶ عنوان
شامل: ادبیات (کلیات)، داستان و ادبیات نوجوانان، شعر، نثر

۱۱- علوم: ۲۲۶۱

الف: ریاضیات و کامپیوتر: ۲۰۸۰ عنوان

موضوع تعداد عناوین در هر موضوع

هندسه ۲۴۰
آمار و احتمال ۳۳۷
ریاضیات ۷۶۵
جبر ۲۲۰
آنالیز ۱۲۳
تاریخ ریاضیات ۳۰
لگاریتم ۱۲
مسابقات و المپیادها ۷۲
نظریه اعداد ۶۴
دیفرانسیل، انتگرال ۱۰۰
مثلثات ۶۸
توپولوژی ۲۷
ب: نجوم: ۴۶ عنوان
ج: فیزیک: ۱۰۱ عنوان
د: علوم زیستی: ۲۴ عنوان
هـ: شیمی و زمین شناسی: ۱۰ عنوان

۱۲-  پزشکی: ۲۷ عنوان

۱۳- کشاورزی: ۰ عنوان

۱۴- مهندسی و فن آوری: ۲۰۳ عنوان
شامل: مهندسی (کلیات)، مهندسی عمران، ساختمان سازی، مهندسی (کلیات)، مهندسی عمران، مهندسی برق، الکترونیک، فراورده‌های صنعتی

۱۵-  علوم نظامی: ۰ عنوان

۱۶- علوم دریایہی: ۰ عنوان

۱۷- کتابشناسی، کتابداری: ۸۸ عنوان

خانه رياضيات اصفهان در راستای اهداف خود با ايجاد کتابخانه‌ای تخصصی در نظر دارد امکان دستيابی تمام دانش‌آموزان، دانشجويان، دبيران، اساتيد دانشگاه و علاقه‌مندانی که به تحقيق و پژوهش در زمينه رياضی همت گمارده‌اند، را فراهم آورد. اين کتابخانه از سال 1377همزمان با تأسيس خانه رياضيات اصفهان با مجموعه‌ای از منابع علمی و اطلاعاتی شامل : حدود 10000 نسخه کتاب فارسی و لاتین (حدود 4200 عنوان کتاب فارسی و 2100 عنوان کتاب لاتین)، 50 عنوان مجله جاری (فارسی و لاتین)، 1200 نسخه لوح فشرده فارسی و لاتین، طرح‌های تحقیقاتی و منابع الکترونيکی در زمينه رياضيات و علوم وابسته به آن فعاليت می‌کند. فضای موجود كتابخانه 220 متر مربع و تعداد كل اعضاء فعال 1470 نفر(حدود 700 پسر و بيش از 700 دختر) می‌باشد .
همچنین خانه ریاضیات اصفهان برای دستیابی به مجموعه‌های بیشتر، با عقد قراردادی با مرکز IPM (پژوهشگاه دانش‌های بنیادی) و همچنین طرح امانت بین کتابخانه‌ای با مشارکت کتابخانه مرکزی شهرداری، کتابخانه مرکز تحقیقات معلمان، دانشگاه هنر، دانشگاه‌ صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه مالک اشتر توانسته است امکان دستیابی محققان گرامی را به منابع مجموعه‌های فوق فراهم آورد.

طرح امانت بين‌کتابخانه‌ای

طرح امانت بين كتابخانه‌­ای اصفهان توافقنامه‌ای است كه به تأييد شهردار محترم اصفهان و رؤسای دانشگاه‌های اصفهان، صنعتی اصفهان، علوم پزشكی وصنعتِ مالك اشتر، دانشگاه هنر اصفهان رسيده و از خردادماه سال 1385 با مشاركت (كتابخانه مركزی و مركز اسناد دانشگاه اصفهان، كتابخانه مركزی دانشگاه صنعتِ اصفهان،كتابخانه مركزی دانشگاه صنعتی مالك اشتر ، كتابخانه مركزی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و كتابخانه مركزی و مركز اطلاع رسانی شهرداری اصفهان آغاز به كار نمود و هم اكنون دانشگاه پيام نور اصفهان و مركز تحقيقات معلمان اصفهان وخانه ریاضیات اصفهان نيز در طرح مشاركت دارد.
اسکرول به بالا