سومین دوره مسابقه کتابخوانی تیمی ریاضی(کتر)- ویژه اصفهانی‌ها

ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم

توجه!! توجه!! : هر زمان که تعداد تیم‌های ثبت‌نامی به 35 تیم رسید، ثبت‌نام بسته خواهد شد. بنابراین نسبت به ثبت‌نام هر چه سریعتر اقدام نمایید.

شروع ثبت‌نام:  30 دی 1402

پایان ثبت‌نام: 2 اسفند 1402

هزینه ثبت‌نام هرگروه دو نفره: 240 هزار تومان

هزینه ثبت‌نام هرگروه سه نفره: 360 هزار تومان

هزینه ثبت‌نام هرگروه چهار نفره: 480 هزار تومان

لینک ثبت‌نام گروه‌های 2 نفره

لینک ثبت‌نام گروه‌های 3 نفره

لینک ثبت‌نام گروه‌های 4 نفره

زمان برگزاری:

مرحله اول: فروردین‌ماه ۱۴۰3

مرحله دوم: تیر ماه ۱۴۰3

انجمن شورای خانه‌های ریاضیات ایران در جهت عملیاتی شدن راهبرد کلان خود مبنی بر فراهم‌سازی فضای مطالعه و پژوهش در حوزه‌های وابسته به علوم ریاضی در بینِ کودکان، نوجوانان، جوانان، دانشجویان، معلمان، استادان و آحاد جامعه طرح “مسابقه کتابخوانی تیمی ریاضی ( کتر )” در حوزه‌های علوم ریاضی را تدوین نموده است.

اهداف مسابقه:

  • تقویت مهارت‌های گفت و شنودی و ارتباطی شامل: خواندن، نوشتن، سخن گفتن و شنیدن

  • دانش‌افزایی و ارتقای آگاهی‌های علمی و معرفتی

  • تقویت ظرفیت‌های ذهنی مانند حافظه، یادگیری، یادسپاری و ادراک

  • دستیابی به راهبردها وایده‌های جدید برای حل مسئله

  • کسب مهارت‌های لازم برای انجام پژوهش‌ها و مقاله‌نویسی علمی

  • توانمندی در مدل‌سازی علمی امور مختلف

  • توسعه شایستگی‌های پایه و تخصصی در علوم ریاضی و اقبال به آن‌ها

این مسابقه در دو مرحله، مرحله اول در فروردین ماه 1403 و مرحله دوم در تیر ماه سال 1403 برگزار می‌شود (تاریخ دقیق متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود). دانش آموزان تا 11 بهمن 1402 فرصت دارند در قالب تیم‌های دو یا چهار نفره (حداقل دو و حداکثر چهار نفر) از طریق خانه‌های ریاضیات مربوطه ثبت‌نام کنند. لازم به توضیح است که دانش‌آموزان هر گروه می‌توانند در یک پایه تحصیلی باشند و یا به‌صورت ترکیبی از دو پایه هفتم و هشتم، نهم و دهم، یازدهم و دوازدهم. خانه ریاضیات مربوطه برای تیم‌های ثبت‌نامی یک معلم راهنما انتخاب می‌کند که تا آخر فرآیند مسابقه با این تیم‌ها در ارتباط  بوده و آنها را راهنمایی می‌کند. تیم‌های ثبت‌نامی با حضور در خانه ریاضیات اصفهان روز پنج‌شنبه 26 بهمن 1402 از ساعت 8 الی 14 کتاب  و مدرس راهنمای خود را انتخاب خواهند کرد.

در مرحله اول اعضای تیم تا فروردین ماه ۱۴۰3 فرصت دارند که کتاب را مطالعه کنند و در زمان مسابقه خلاصه‌ای از کتاب را در یک جلسه ارائه دهند. براساس نحوه ارائه کتاب و میزان تسلط آنها تعدادی از گروه‌ها برای مرحله دوم مسابقه انتخاب می‌شوند.

در مرحله دوم دانش‌آموزان برگزیده باید در رابطه با مطالب کتابی که مطالعه کرده‌اند، مقاله‌ای یا چکیده‌ای نوشته و توسط کارگروه‌های مسابقه، تا اول تیر برای کمیته مسابقه بفرستند و در روز مسابقه مقاله یا چکیده مذکور را ارائه دهند و به سوالات داوران نیز پاسخ دهند. لازم به توضیح است که مرحله دوم این مسابقه به‌صورت کشوری، بین خانه‌های ریاضیاتی که در مرحله اول شرکت کرده‌اند، برگزار می‌شود. امتیازهایی که دانش‌آموزان در این مرحله کسب می‌کنند، شامل دو قسمت است  که یک قسمت آن مربوط به نحوه نگارش و محتوی مقاله و یا چکیده است و قسمت دیگر مربوط به نحوه ارائه مقاله و یا چکیده است.

محتوای مسابقه:

کتاب‌ها و محتوای حوزه‌های مطالعاتی در زمینه‌های زیر می‌باشند که در هر سال کتابنامه پیشنهادی آن با بروز رسانی به تفکیک دوره‌های تحصیلی از سوی کمیته مسابقه  به شرکت‌کنندگان  اطلاع رسانی می‌شود.

  • موضوعی شامل: هندسه ، حساب، ریاضیات گسسته وآمار واحتمال و …

  • بین رشته ای شامل: ریاضی وکامپیوتر، ریاضی مهندسی، ریاضی مالی، ریاضی فیزیک، ریاضی شیمی، ریاضی زیستی و…

  • توصیفی- تحلیلی شامل: تفکر وخلاقیت، تاریخ و فلسفه علوم ریاضی و …

اسکرول به بالا