پانزدهمین دوره پازل و ریاضی ویژه دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم و سوم ابتدایی

شروع دوره: 16 تیر 1403

طول دوره: 8 جلسه یک ساعت و نیمی

زمان ثبت‌نام: تا 16 تیر 1403

لینک ثبت‌نام

اهداف کارگاه‌ها :

  • تعمیق مفاهیم ریاضی

  • ارتقای مهارت‌هاي کارگروهی

روز و ساعات تشکیل کلاس:

جلسه آشنایی با فعالیت‌های این دوره ویژه والدین: پنجشنبه، 14 تیر 1403 از ساعت 09:30 تا 10:30، خانه ریاضیات اصفهان

خانه ریاضیات اصفهان از سال 1393 تاکنون دوره پازل و ریاضی را برای دانش‌آموزان پایه‌های اول تا سوم دبستان برگزار می‌کند. در این دوره دانش‌آموزان از طریق بازی و فعالیت‌های دست‌ورزی با مفاهیم مختلف ریاضی (متناسب با پایه تحصیلی‌شان) درگیر خواهند شد. مفاهیم این دوره در موضوعات هندسه، حساب و آمار و احتمال و جبر ابتدایی و منطق است، اما از آنجایی که این مفاهیم در قالب بازی و فعالیت گنجانده شده‌اند، دانش‌آموزان، دوره‌ای مفرح را تجربه خواهند کرد.

بیشتر فعالیت‌های هندسی طراحی شده در این دوره با قطعات پازل فن هیلی (آموزشگر بنام هلندی) و فعالیت‌های حساب به کمک جدول اعداد و فعالیت‌های مربوط به آمار و احتمال نیز از طریق بازی با تاس انجام می‌شود.

فعالیت‌های این دوره علاوه بر بالا بردن درک دانش‌آموزان از مفاهیم ریاضی، مهارت‌های آنها را در زمینه ریاضی‌ورزی نیز توسعه می‌دهد از جمله: استدلال، حل مسئله، گفتمان، کار با ابزار.

گفتنی است که به دلیل وجود پیشینه پژوهشی فعالیت‌های طراحی شده این دوره، بسیاری از این فعالیت‌ها در سال‌های مختلف در کنفرانس‌های آموزش ریاضی ایران به صورت کارگاهی برای معلمان و دبیران ریاضی نیز معرفی و اجرا شده است.

مدرسان این دوره، از معلمان ریاضی مدارس اصفهان و از مدرسان با سابقه خانه ریاضیات اصفهان هستند که همگی در رشته ریاضی یا رشته‌‌های مهندسی، مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد دارند.

اسکرول به بالا