خانه‌های ریاضیات خارج از کشور

خانه رياضيات و علوم کامپيوتر لیون فرانسه MMI

http://www.mmi-lyon.fr/

خانه ریاضیات و علوم کامپیوتر لیون فعالیت خود را در سپتامبر 2012 آغاز کرد. این فعالیت‌های شامل برگزاری نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، فعالیت‌های ریاضی و کنفرانس‌ها و با هدف ایجاد، انتشار و ترویج فرهنگ علمی در زمینه ریاضیات و علوم کامپیوتر است. از اهداف دیگر خانه یکپارچه سازی، سازماندهی و تقویت اقدامات مختلف و انتشار کتب ریاضی و سایر محاسبات است.

چهار نوع از فعالیت‌ها :

  • میزبانی رویدادهای انتشار ریاضیات و علوم کامپیوتر (سخنرانی، عموم مردم، دوره و …) و به طور خاص پیشنهاد یک فعالیت به طور منظم
  • نمایشگاه
  • ایجاد محلی برای فعالیت‎‌های انیمیشن و یا توزیع و مدیریت تدارکات
  • کمک به فعالیت صندوق توسعه

قانون طلایی خانه: فعالیت‌های رایگان (کنفرانس‌ها، مداخلات، نمایشگاه‌ها) برای مردم.

فعالیت‌ها :
آموزش عمومی، ابداع فعالیت‌ها، بازی‌های ریاضی، کارگاه‌ها، کنفرانس‌ها، باشگاه‌ها … علم در تمام اشکال و برای همه مخاطبان.  گزارش مفصل‌تر فعالیت‌ها به زبان فرانسه

 


خانه رياضيات بلژیک MDM

http://maisondesmaths.be/

از سال 2003، این انجمن از افراد جوان برای آموزش و یادگیری پشتیبانی کرده است. هر سال، بیش از هزار دانش‌آموزانی که از اعتماد به نفس  و خلاقیت برخوردار بوده‌اند، در آن حضور داشته‌اند. پروژه “کلید موفقیت” در ژوئن 2014 جایزه اول بنیاد ملکه پائولا را برای جدیت و کیفیت پیشرفت دریافت کرده است. متاسفانه ریاضی رتبه سختی از نظر بدفهمی را در بین 71 درصد دانش‌آموزان دارد. در یک نگاه سطحی، ریاضی درسی خسته کننده و کسل کننده است، ولی با کمال تعجب می‌توان از آن به عنوان موضوعی کاملا جذاب، سرگرم کننده و هنری تبدیل کرد. از این رو، این انجمن به عنوان خانه‌ای برای ریاضیات، فرصتی را ایجاد کرده است تا یک دنیای هیجان‌انگیز و غیرمنتظره‌ای را با انجام فعالیت‌ها و مدل‌سازی بسازد.

بلژيک اولین کشوری نیست که مصمم به تاسیس خانه ریاضیات بوده است، این موضوع پروژه‌ای بین‌المللی بوده است. تاسیس این خانه مدیون همکاری آلمان ونمایشگاه ریاضی معروف آن Mathematikum است که به عنوان بزرگترین مراکز علمی در اروپا به طور کامل به ریاضیات اختصاص دارد. این معبد لذت از ریاضیات، بالغ بر 150000 بازدید کننده در سال دارد.

این همکاری به کشور فرانسه با انجمن علوم فرما و همچنین برنده مدال فیلدز، سدریک Villani  نیز توسعه یافته است که به تازگی به عنوان مکانی برای مهارت ریاضی در قلب پاریس به دلیل مجذوب ریاضیات اعلام شده است، زیرا ریاضیات می‌تواند  برای هر کس جذاب بوده و یک منبع شادی است اگر بطور مناسبی قابل دسترسی باشد.

مرز همکاری ما فراتر از اروپا می‌رود زمانی که با بزرگترین موزه ریاضی نیویورک Momath و گروه Matrix (آگاهی ریاضی MA، آموزش T، منابع R و تبادل اطلاعات IX) فعالیت‌های مشترکی داریم.

اگر می‌خواهید روز پویایی، غیر معمول را بگذرانید ( آموزنده و خاص، ما تقریبا فراموش کرده‌ایم!)، خانه ریاضی (MDM) یک پینشهاد است. اولین مهد کودک به ششم از دوم، تیم ما از دانشمندان واسطه تبدیل این روز به یک انفجار از شادی. شگفتی و شگفتی از MDM در نظر دارد برای نشان دادن احساسات از ریاضیات. به محض ورود شما خواهد شد تا برای یک mathémagique روز برداشت.

 

اسکرول به بالا