احراز عنوان استاد برتر آماری ایران توسط دکتر علی رجالی


مرکز آمار ایران دکتر علی رجالی عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان را به عنوان استاد برتر آماری کشور معرفی و از خدمات ارزشمند وی تجلیل کرد.

در همایش ملی روز آمار و برنامه‌ریزی که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیران، محققان و فعالان نظام آماری کشور برگزار شد، دکتر علی رجالی عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان استاد برتر آماری ایران معرفی و از خدمات ارزنده وی به ویژه اقدامات مربوط به مدرن‌سازی نظام آماری و اجرای برنامه ملی توسعه آمار کشور تجلیل شد.

دکتر علی رجالی، دانش آموخته دکتری آمار دانشگاه استنفورد آمریکا و عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان، چهره‌‌ای شناخته شده در مجامع ملی و بین‌المللی در زمینه آموزش ریاضیات و آمار است.

وی از بنیان‌گذاران اصلی انجمن آمار ایران در سال ۱۳۷۱ و عضو مؤسس خانه‌های ریاضیات است که هم‌اکنون بیش از ۳۵ شعبه در سراسر کشور دارد و در خارج از کشور نیز در کشور های بلژیک و فرانسه و اخیرا در کانادا از آن الگوبرداری شده است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان سال‌هاست در جهت آماده‌سازی معلمان ریاضی سراسر کشور برای تدریس درس آمار در مدارس فعالیت می‌نماید که تلاش‌های او برای گنجاندن دروس آمار و احتمال در برنامه‌های درسی مدرسه‌ای به ترویج تدریس درس آمار در مدارس کشور منجر شده است.

تهیه نظام آمار شناسی جهت استفاده از متخصصان آماری برای انجام پروژه‌های آماری، دریافت جایزه بهزاد به عنوان تنها جایزه بین‌المللی انجمن ریاضی‌ ایران در نخستین دوره و به دلیل برترین مدیریت در پیشبرد ریاضیات و کسب جایزه ترویج علم ایران در سال ۱۳۹۶ از جمله افتخارات ملی این ریاضیدان برجسته است.

انتخاب به عنوان نخستین محقق ایرانی سخنران کلیدی در کنگره اتحادیه بین‌المللی آموزش آمار در سال ۲۰۱۷، کسب جایزه بین‌المللی پاول اردوش از فدراسیون جهانی‌ مسابقات ملی ریاضیات، انتخاب به عنوان معاون فدراسیون جهانی‌ مسابقات ملی ریاضیات و عضویت در کمیته برنامه‌ریزی این فدراسیون تا سال ۲۰۱۸ و نیز مسئولیت برنامه‌ریزی بخش‌هایی از کنفرانس‌های این فدراسیون در کانادا، استرالیا و چین و همچنین کنگره‌های بین‌المللی آموزش ریاضی در دانمارک، مکزیک، کره جنوبی، آلمان و ۲۰۲۰ چین، برگ‌های دیگری از افتخارات بین‌المللی دکتر رجالی است.

ایجاد شبکه بین‌المللی خانه‌های ریاضیات با محوریت خانه ریاضیات اصفهان و با همکاری تعدادی از ریاضیدانان و آموزشگران ریاضی بین المللی در آخرین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی در آلمان، عضویت در کمیسیون بین‌المللی آموزشگران ریاضی به عنوان نماینده ایران و همکاری در حداقل دو مطالعه بین‌المللی این کمیسیون، از دیگر فعالیت‌های بین‌المللی این عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا