تغییر زمان برگزاری شانزدهمین دوره مسابقه تیمی الیمپیاد (مرحله اول)

خانه ریاضیات اصفهان با همکاری موسسه فرودنتال و دانشگاه اوترخت برگزار می‌کند:

ویژه دانش‌آموزان پایه نهم، دهم و یازدهم

تاریخ برگزاری: 25 آذر 1401

ساعت: 8 الی 16

مهلت ثبت‌نام: تا 18 آذر 1401

**در صورت تکمیل ظرفیت نهایی، ثبت نام قبل از موعد اعلام شده بسته می‌شود.**

هزینه ثبت‌نام هرگروه سه نفره:

مسابقه حضوری: 420 هزار تومان

“با توجه به طولانی بودن جلسۀ آزمون از شرکت‌کنندگان پذیرایی به صورت ناهار و میان وعده به‌عمل می‌آید.”

مسابقه مجازی: 225 هزار تومان

لینک ثبت‌نام

نمونه سؤال‌های سال 1399

نمونه سؤال‌های سال 1400

 

برای آشنایی بیشتر با مسابقه‌ی A-Lympiad و دیدن سایر اطلاع‌رسانی‌های مسابقه، کانال تلگرامی Alympiad1401 را دنبال کنید.

خانه ریاضیات اصفهان، برای شانزدهمین سال پیاپی با همکاری مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند، مسابقه A-لیمپیاد را برگزار می‌نماید. دانش‌آموزانی از شهرهای مختلف نیز با همکاری برخی از خانه‌های ریاضیات کشور، در این مسابقه شرکت دارند.

امسال مسابقه به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود. دانش آموزان می‌توانند یا به صورت حضوری و یا به صورت مجازی در مسابقه شرکت نمایند.

ثبت‌نام دانش‌آموزان از طریق وب‌سایت خانه ریاضیات اصفهان انجام می‌گیرد. متعاقبا لینک شرکت در آزمون و دستورالعمل نحوه اجرای آزمون برای افرادی که ثبت‌نام موفق داشته‌اند، ارسال می‌شود.

توجه!!!!!!

مسابقه A-لیمپیاد در بیش از ۹۰ مدرسه در هلند و مدارس بیش از ۱۵ کشور دنیا به مرکزیت مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود. در پی تفاهم‌نامه همکاری آن مؤسسه با خانه ریاضیات اصفهان، چند سالی است که مرحله اول این مسابقه با همکاری خانه‌های ریاضیات، در اصفهان و شهرهای دیگر ایران همزمان برگزار می‌‏شود.

در این مسابقه، دانش‌آموزان بایستی به صورت گروهی، صورت دقیق یک مسئله بزرگ و واقعی را تفسیر کنند، راهکارهای مناسبی برای حل آن بیابند، نتایج به دست آمده را تحلیل کنند و نتایج نهایی را به شکل مناسبی ارائه دهند. در این رهگذر مهارت‌هایی چون خواندن مؤثر، تفکر پویا و خلاق، استفاده ازمدل‌سازی ریاضی مسائل، کارگروهی و نوشتن ساختار‌‌ یافته و مؤثر در دانش‌آموزان رشد خواهد یافت.

 

قبل از ثبت‌نام توجه به نکات زیر ضروری است :

  •  شرکت در این مسابقه به صورت تیم‌های سه نفره از دانش‌آموزان (پایه‌های نهم، دهم و یازدهم) رشته‌های مختلف میسر است. اعضای هر تیم می‌‏توانند از پایه‌ها و مدارس متفاوت (با جنسیت یکسان) انتخاب شوند، لذا دانش‌آموزان علاقه‌مند هرچه سریع‌تر ضمن تشکیل تیم خود جهت ثبت‌نام در مسابقه اقدام نمایند.

  • با توجه به اینکه مسابقه بصورت غیرحضوری هم برگزار می‌شود، داشتن امکانات اتصال به اینترنت پایدار برای کسانی که مسابقه مجازی را انتخاب کرده‌اند، ضروری است. افرادی که در تهیه این امکانات مشکل دارند، قبل از ثبت‌نام مشکل خود را با واحد آموزش خانه ریاضیات اصفهان در میان بگذارند.

  • مهلت ثبت نام تا پایان روز 18 آذر 1401 است.

  • در انتخاب هم تیمی‌های خود دقت داشته باشید، زیرا پس از پایان مهلت ثبت‌نام (18 آذر) امکان جایگزینی آن‌ها وجود ندارد.

  • انجام ثبت‌نام برای هر تیم باید جداگانه انجام شود.

مسابقه روز جمعه 25 آذر 1401، از ساعت ۸ الی ۱۶ بصورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود.

  • ثبت‌نام بسیار ساده انجام می‌شود. یک نفر از اعضای تیم به عنوان نماینده برای کل تیم ثبت‌نام می‌کند. این فرد باید مشخصات کامل افراد دیگر (نام و نام خانوادگی، کدملی، نام پدر، سال تولد ،کلاس، آدرس منزل، تلفن ثابت و همراه، نام مدرسه و آدرس ایمیل) را داشته باشد.

  • در انتهای مراحل ثبت‌نام، باید پرداخت هزینه به صورت اینترنتی انجام شود. هزینه ثبت‌نام برای هر تیم 420 هزار تومان (مسابقه حضوری) و 225 هزار تومان (مسابقه مجازی) می‌‏باشد. لذا فرد ثبت‌نام کننده باید امکان استفاده اینترنتی از یک کارت متصل به شبکه شتاب بانک‌های کشور را در اختیار داشته باشد و هزینه ثبت‌نام از این کارت کسر می‌گردد.

    کد تیم خود را پس از ثبت‌نام یادداشت نموده و از آن مراقبت کنید.

  •  دقت کنید که مراحل ثبت‌نام تیم برای شرکت در مسابقه، پس از انجام مرحله مربوط به پرداخت اینترنتی پایان می‌پذیرد و آن‌دسته از تیم‌هایی که این مرحله را تکمیل نکنند، ثبت نامشان لغو می‌شود.

  • لینک و نحوه شرکت در مسابقه متعاقبا به اطلاع ثبت‌نام کنندگان خواهد رسید.

در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام مراحل ثبت‌نام هر روز از ساعت ۸ الی 13 با بخش آموزش خانه ریاضیات اصفهان به شماره تلفن ۰۳۱۳۶۶۹۲۰۱۳ داخلی ۱۰۷ تماس حاصل نمایید.

اسکرول به بالا