مسابقه تيمی تورنمنت شهرها سال 1402

خانه رياضيات اصفهان، برای بیست و یکمین سال پیاپی قصد دارد مسابقه تورنمنت را برگزار ‌نمايد. دانش‌آموزانی از شهرهای مختلف نیز با همکاری برخی از خانه‌های ریاضیات کشور، در این مسابقه شرکت دارند.

مهلت ثبت‌نام از روز 1402/10/30 الی 1402/12/06

  ثبت‌نام دانش‌آموزان از طریق وب‌سایت خانه ریاضیات اصفهان انجام می‌گیرد

لینک ثبت نام پایه‌های هشتم و نهم

لینک ثبت نام پایه‌های دهم و یازدهم

 • دانش ­آموزان می­توانند در قالب تیم‌های سه نفره در يکی از دو سطح عادی (O-level) يا پيشرفته (A-level) و يا هر دو سطح در مسابقه شرکت کنند که باید هنگام ثبت­ نام آن را تعيين کنند. (برای تصمیم گیری بهتر برای شرکت در سطوح مسابقه توصیه می‌شود نمونه سوالات سال‌های پیش را ملاحظه کنید.)

سوالات سال 1399 سطح عادی

سوالات سال 1399 سطح پیشرفته

سوالات سال 1400 سطح عادی

سوالات سال 1400 سطح پیشرفته

سوالات سال 1401 سطح عادی

سوالات سال 1401 سطح پیشرفته

توجه!! توجه!!:

 • تیم های شرکت کننده می‌توانند در یکی از پایه های (هشتم/نهم) یا (دهم/یازدهم) ثبت نام کنند. منظور از پایه هشتم و نهم دانش‌آموزانی هستند که هر سه نفر در پایه های هشتم یا نهم مشغول به تحصیل می‌باشند و پایه دهم و یازدهم  دانش آموزانی که حداقل یک نفر در پایه‌های دهم و یازدهم مشغول به تحصیل باشند.

توجه: لطفاً در تعیین پایه دقت کنید.

 • هزینه ثبت نام برای شرکت در یکی از دو سطح عادی یا پیشرفته ، مبلغ 3،000،000 ريال و برای شرکت در هر دو سطح عادی و پیشرفته مبلغ 5،100،000ریال  می‌باشد.

 • آزمون سطح عادی صبح روز جمعه 1402/12/11 و سطح پيشرفته صبح روز پنجشنبه 1402/12/24 رأس ساعت 14 آغاز خواهد شد. پايان آزمون برای تيم‌هايي که در سطح عادی (O- level) شرکت کرده­اند ساعت 12:15 و برای تيم‌هايي که در سطح پيشرفته (A-level) شرکت کرده‌اند ساعت 19:15 می­باشد.

 • باتوجه به اينکه برگزاری آزمون منوط به دريافت سوالات در موقع مقرر از کميته مرکزی در مسکو می‌باشد، خواهشمند است 3 روز قبل از آزمون با مراجعه به سايت خانه رياضيات اصفهان يا از طريق تلفن از برگزاری آزمون در تاريخ­ های اعلام شده اطمينان حاصل نمایید.

 • پاسخ نامه هر تیم پس از جدا شدن از سربرگ ها توسط مصححان بطور مستقل و کامل تصحیح خواهد شد و 3 سوالی که بيشترين امتياز را آورده باشند، انتخاب می‌شوند و به حساب امتيازهای تيم منظور می­شود، لذا توصيه می­گردد اعضاء هر تيم، در ساعات اوليه به تمام مسائل فکر کنند و در مورد هر سوال آن­چه که مورد توافق اعضاء تيم است را روی برگه بنويسند.

 • دقت در نوشتن راه حل و رسم مناسب اشکال مورد نياز، نه تنها به حل مسائل کمک می‌کند، بلکه فرم ظاهری اوراق هم مورد ارزيابی قرار می‌گيرد.

 • با توجه به جمعيت شهر اصفهان، چند تیم از ميان تيم‌های شرکت­ کننده برگزيده  می­شوند و برای قرارگرفتن در مجموعه برگزیدگان شهرهای مختلف دنيا، اوراق آن‌ها جهت بررسی نهایی و دریافت تقدیرنامه ترجمه و به مسکو ارسال می ­شود.

 • دانش آموزان عزيز بايد دقت فرمايند که مبنای اصلی این مسابقه، کارگروهی است.

 • هر تيم با هم‌فکری و کار مشترک اعضاء تيم فقط يک پاسخ نامه ارائه خواهد داد.

 • منابع مورد استفاده و نمونه سوالات اين آزمون  در سايت های زير موجود می باشد:

 1. http://www.mathhouse.org

 2. http://www.turgor.ru/en/

 3. http://www.math.toronto.edu/oz/turgor

 • داوطلبان می ­توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 36692013 داخلي 107 (بخش آموزش) هر روز از  9 الی 13 تماس حاصل نمايند.

اسکرول به بالا